Witaj! Rejestracja

Wysokie kursy walut w bankach w porównaniu z wirtualnymi kantorami

Ankieta:    
Dlaczego banki nie konkurują niższymi kursami z kantorami internetowymi?
Nowa odpowiedź 
#21
Hmm, widzę że kursy przede wszystkim bardzo fajne oferuje ta platforma, chyba jest nowa, bo jak z 2 lata temu się rozglądałam i chciałam wybrać dla siebie kantor nie było jej w żadnej porównywarce... W każdym razie nigdy nie jest za późno żeby sprawdzić jak Geildawalut.com się będzie sprawować. Oby dobrze, bo te stawki szczerze zachęcają.
Odpowiedz
#22
Od lat korzystam z Amronet, kantor nie ustępuje bankom absolutnie, mimo że i one zeszły z cen w obliczu dużej konkurencji. Wychodze z założenia że skoro to firma już sprawdzona, przewalutowania nie drożeją to nie będę nic zmieniać. Da się też ustalić indywidualną wycenę, telefonicznie, a z tym i w bankach i w wielu e-kantorach jest problem czy nawet z góry założenie braku możliwości negocjowania.
Odpowiedz
#23
Bank bankowi nie równy, nie wszystkie banki teraz mają jakieś mocno zawyżone kursy, no ale jakby nie patrzeć w pluskantor.pl zawsze jednak taniej i sprawnie, a jak kiedyś w banku (online) chciałem EUR kupić przerwa techniczna trwała tak długo że straciłem cierpliwość.
Odpowiedz
#24
Nie patrzyłem ostatnio na spready w bankach, ale nie sądzę, żeby któryś z nich lepiej wyceniał niż Gieldawalut.com gdzie kurs sprzedaży waluty od średniego rynkowego prawie się nie rożni, a pomiędzy kupnem a sprzedażą ok grosza różnicy jest.
Odpowiedz
#25
Jak sięgnę pamięcią parę lat wstecz zawsze tak było, że e-kantory dawały o wiele lepsze kursy niż banki. Z tego powodu moja kuzynka już w 2014 roku zaczęła kredyt w CHF spłacać z Amronet, bo u nich wycena franka była i zresztą jest korzystniejsza niżeli w bankach. Z innymi walutami oczywiście tak samo.
Odpowiedz
#26
Dawno nie sprawdzałem kursów w bankach, podejrzewam że niewiele się zmieniło, a skoro wygodnie i tanio kupuję walutę na Pluskantor.pl po co miałbym weryfikować oferty które mnie nie interesują. Mam zaufany e-kantor.
Odpowiedz
#27
Podejrzewam, że zawsze będzie tak, że w kantorach internetowych da się kupić walutę taniej niż w banku. Dlatego że to ich głowne założenie i na ile bank by nie wycenił to go wyprzedzą. Mnie się to podoba ta reakcja, ponieważ wiem gdzie wymiany dokonam najtaniej, jestem tego pewien- po tylu transakcjach na gieldawalut.com nie mam wątpliwości.
Odpowiedz
#28
E-kantory są też bardziej funkcjonalne niż banki. W Pluskantor.pl mogę np. walutę wymienić z odroczoną płatnością- dajmy na to nie zasiliłem portfela a kurs jest bardzo atrakcyjny. Wtedy kupuję walutę po tym kursie a płacę później. Opcja bardzo fajna.
Odpowiedz
#29
Nie powiem, istnieją też całkiem niezłe oferty bankowych przewalutowań, bądź co bądź nie tak korzystne jak w Amronet, w banku po kursie rynkowym nie wymienisz, a tu jest to możliwe. Bank też nie posiada takich funkcji jak np. cashback dzięki któremu obniżyć można koszt każdej wymiany
Odpowiedz
#30
Nie jeden kantor wycenia lepiej niż bank pobierając przy tym niższy koszt. Gieldawalut.com na przykładSmile Jak pierwszy raz u nich wymieniałem walutę, nie dowierzałem, że kurs jest realny, a jednakSmile
Odpowiedz