Witaj! Rejestracja

Wysokie kursy walut w bankach w porównaniu z wirtualnymi kantorami

Ankieta:    
Dlaczego banki nie konkurują niższymi kursami z kantorami internetowymi?
Nowa odpowiedź 
Hmm, widzę że kursy przede wszystkim bardzo fajne oferuje ta platforma, chyba jest nowa, bo jak z 2 lata temu się rozglądałam i chciałam wybrać dla siebie kantor nie było jej w żadnej porównywarce... W każdym razie nigdy nie jest za późno żeby sprawdzić jak Geildawalut.com się będzie sprawować. Oby dobrze, bo te stawki szczerze zachęcają.
Odpowiedz
Od lat korzystam z Amronet, kantor nie ustępuje bankom absolutnie, mimo że i one zeszły z cen w obliczu dużej konkurencji. Wychodze z założenia że skoro to firma już sprawdzona, przewalutowania nie drożeją to nie będę nic zmieniać. Da się też ustalić indywidualną wycenę, telefonicznie, a z tym i w bankach i w wielu e-kantorach jest problem czy nawet z góry założenie braku możliwości negocjowania.
Odpowiedz
Bank bankowi nie równy, nie wszystkie banki teraz mają jakieś mocno zawyżone kursy, no ale jakby nie patrzeć w pluskantor.pl zawsze jednak taniej i sprawnie, a jak kiedyś w banku (online) chciałem EUR kupić przerwa techniczna trwała tak długo że straciłem cierpliwość.
Odpowiedz
Nie patrzyłem ostatnio na spready w bankach, ale nie sądzę, żeby któryś z nich lepiej wyceniał niż Gieldawalut.com gdzie kurs sprzedaży waluty od średniego rynkowego prawie się nie rożni, a pomiędzy kupnem a sprzedażą ok grosza różnicy jest.
Odpowiedz
Jak sięgnę pamięcią parę lat wstecz zawsze tak było, że e-kantory dawały o wiele lepsze kursy niż banki. Z tego powodu moja kuzynka już w 2014 roku zaczęła kredyt w CHF spłacać z Amronet, bo u nich wycena franka była i zresztą jest korzystniejsza niżeli w bankach. Z innymi walutami oczywiście tak samo.
Odpowiedz
Dawno nie sprawdzałem kursów w bankach, podejrzewam że niewiele się zmieniło, a skoro wygodnie i tanio kupuję walutę na Pluskantor.pl po co miałbym weryfikować oferty które mnie nie interesują. Mam zaufany e-kantor.
Odpowiedz
Podejrzewam, że zawsze będzie tak, że w kantorach internetowych da się kupić walutę taniej niż w banku. Dlatego że to ich głowne założenie i na ile bank by nie wycenił to go wyprzedzą. Mnie się to podoba ta reakcja, ponieważ wiem gdzie wymiany dokonam najtaniej, jestem tego pewien- po tylu transakcjach na gieldawalut.com nie mam wątpliwości.
Odpowiedz
E-kantory są też bardziej funkcjonalne niż banki. W Pluskantor.pl mogę np. walutę wymienić z odroczoną płatnością- dajmy na to nie zasiliłem portfela a kurs jest bardzo atrakcyjny. Wtedy kupuję walutę po tym kursie a płacę później. Opcja bardzo fajna.
Odpowiedz
Nie powiem, istnieją też całkiem niezłe oferty bankowych przewalutowań, bądź co bądź nie tak korzystne jak w Amronet, w banku po kursie rynkowym nie wymienisz, a tu jest to możliwe. Bank też nie posiada takich funkcji jak np. cashback dzięki któremu obniżyć można koszt każdej wymiany
Odpowiedz
Nie jeden kantor wycenia lepiej niż bank pobierając przy tym niższy koszt. Gieldawalut.com na przykładSmile Jak pierwszy raz u nich wymieniałem walutę, nie dowierzałem, że kurs jest realny, a jednakSmile
Odpowiedz